Migracja poczty

Szukam skryptu do migracji poczty z onetu/wp/interii do gmaila.

Jak wiadomo Gmail rządzi. Nie ma żadnej choćby cieniem porównywalnej usługi pocztowej i nie znam nikogo kto raz spróbowawszy chciałby z niego uciec.

Szukając po necie nie znalazłem nic, a wydawałoby się to i proste (POP3->pobrać, POP3->wrzucić?) i przydatne wielu ludziom, którzy utknęli ze swoimi archiwami.

Jakieś sugestie, pomysły?

5 thoughts on “Migracja poczty”

 1. Ustawiasz w opcjach dodatkowe konto, z którego GMail ma pobierać wiadomości (podajesz pop, login i hasło, plus opcje na przyszlosc, czyli czy ma kasować z tamtego serwera mejle po pobraniu, czy zostawiać kopię i podobne). Po kliknięciu OK Gmail pobiera miliardy mejli, które siedzą w Twoim popie w tamtym serwisie.

  Teraz to dopiero rządzi, co nie? 😉

  Pytanie tylko, że takie serwisy, pdobnie jak na przyklad hotmail, nie zadają opłaty za dostęp do POP. Nie wiem, bo nie korzystam z żadnego z nich.

 2. Działa właśnie w ten sposób jak chciałby tego autor (chyba), ja odbieram pocztę z onetu poprzez gmaila. Z tego co wiem to w polskiej wersji jeszcze nie ma tej opcji, trzeba sobie zmienić język na English (US), żeby z niej korzystać.

 3. Z tego co się orientuję chodziło o archiwum poczty, a nie o aktualną pocztę… ja mam pobieranie poczty z o2 (czy jak kto woli z tlenu) i stare wiadomości siedzą na o2 (tlenie), a nowe (spam) lodują już w gmailu (w folderze spam ;). Tak ta poczta tylko dla testu mi została ;).

  W ramach fantazji proponuję oznaczyć wszystkie jako “nieczytane” czy jakoś tak i powinno pobrać… chyba, że w gmailu coś się zmieniło, a ja o tym nie wiem i może faktycznie może pobierać pocztę, która już jest w skrzynce…

  Z resztą nawet nie wiem czy mój pomysł ma jakiś sens, żeby zaznaczać jako nieczytane 😉

  Pozdrawiam
  Patryk

Comments are closed.