Aktualizacja sprzętu

Od dwóch lat moją główną maszyną, służącą do mordowania procesora na nieustannych kompilacjach, jak nie mozilli, to flocka, to qt4, to kde, to X.org, to nouveau, to psi albo jeszcze czegoś innego jest następujący sprzęt:

  • AMD Athlon 64 X2 4800+
  • 4 GB DDR2
  • Seagate Baracuda SATA 300 GB
  • ASUS A8N-SLI 32
  • Samsung 960BF 19″
  • ASUS GeForce 7800 GT Silencer

No i zbliżają mi się wydatki. Najważniejszy to nowy laptop, ale tu czekam na aktualizację macbooków pro w zakresie laptopa “do pracy”, a w zakresie lekkiego notatnika rozpatruję albo MacBook Air albo Toshiba Portege R500.

Na razie jednak czekają mnie 3 nowe zakupy.

  1. Router. Potrzebuje czegoś na czym mogę postawić openwrt. Linksys  WRT350N wygląda zachęcająco.
  2. Drugi monitor. Na dzień dzisiejszy wygrywa Samsung 226 CW
  3. Karta graf. Tutaj po długich bataliach i przeczytaniu ziliarda testów Gainward BLISS GeForce 8800 GT wygrał z Radeonem HD3850.

W dalszej perspektywie w tym roku chcę jeszcze kupić cichy dysk twardy na start OS (bo ta Barracuda, choć szybka to cholernie głośna).

Zastanawiam się też nad Logitechem Air (mysz).

Więcej wymian nie robię. CPU są w stanie mocno przejściowym i wolę poczekać do następnego roku, pamięci to samo. Kartę zmieniam, bo choć Silencer jest naprawde cichy to ostro się grzeje i dużo zajmuje. Nowy monitor, bo od dawna cierpię na brak drugiego, a OLEDowe wejdą dopiero w 2010, więc takie dwa pownny mi na 2 lata wystarczyć.

Jeśli macie jakieś doświadczenia, lub uwagi/propozycje dot. sprzętu to będę wdzięczny 🙂

One thought on “Aktualizacja sprzętu”

Comments are closed.